Hořčice jemná KOPŘIVOVÁ 200ml Novafood

Kód: 8954173610558
Značka: Nova Food
75 Kč –12 %
koprivova removebg preview (1)
75 Kč –12 % 66 Kč 57,39 Kč bez DPH
Ihned k expedici
Můžeme doručit do:
4.8.2020

Nevšední plnotučná hořčice s velmi zajímavou jemně kořeněnou chutí kopřivy. Výborná  k masu do omáček i do salátů. Hořčici ocení všichni milovníci jemných chutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

I kdybyste se pokoušeli z běžné hořčice vytvořit hořčicí netradiční. Přimíchat do ní kopřivu by vás nejspíš nenapadlo. Napadlo to však společnosti Novafood, která za výrobkem stojí. A protože milujeme nevšednost, jsme rádi, že ji v eshopu máme. Překonejte strach z neznámého a objednejte si ji taky. Kopřiva hořčici dodává nejen skvělou chut, nýbrž i cenné látky. Na vaší tabuli bude zprvu nepřehlédnutelná, později až nepostradatelná. Každopádně bude unikátní, stejně jako další výrobky od Novafood s přídavkem kopřivy.

Nevšední plnotučná hořčice s velmi zajímavou jemně kořeněnou chutí kopřivy. Výborná  k masu do omáček i do salátů. Hořčici ocení všichni milovníci jemných chutí.

Složení:  voda, bílé hořčičné semínko, ocet,cukr, kopřiva, sůl, kurkuma, 

energie na 100g  
Kj 377,00
Kkcal 90,00
tuky 4,90
z toho mastné kyseliny 0,10
Sacharidy 4,50
z toho cukry 4,50
Bílkoviny 6,80
Sůl 1,60

 

Hořčice - chutná i léčí „Už staří Řekové věřili, že hořčici věnoval lidem sám řecký bůh lékařství Asklépios. Dávno předtím však hořčičná semínka využívala tradiční čínská medicína, která hořčicí léčila zažívací potíže. Silice v hořčici vyvolává prokrvení zažívacího traktu, a tím podporuje trávení i látkovou výměnu. V lidovém léčitelství se hořčičné semínko doporučuje při nechutenství, špatné funkci střev, líné činnosti žaludku a při náchylnosti k zácpě. Při delším užívání však hořčice snižuje funkci vylučování moči, proto by se jí měli vyhýbat lidé s nemocnými ledvinami. Známým léčivým prostředkem jsou hořčičné placky na bolesti kloubů a zad, ale málokdo ví, že hořčičné náplasti přiložené na hrudník výborně podporují odkašlávání při zánětu horních cest dýchacích. V současné době se hořčice z farmakologického hlediska zkoumá i jako lék s protinádorovými a antioxidačními účinky. Hořčice v podobě husté pasty se nepodává jen jako ochucovadlo k masu, ale je i jednou ze surovin pro přípravu různých omáček, marinád a zálivek do zeleninových salátů. Hořčičné semeno se používá k přípravě sladkokyselých nálevů, polévek a dokonce i pro přípravu kořeněných perníků.

Proč přidáváme do produktů i českou kopřivu?

a naši duši, na psí uši a na kočičí svědomí říkáme, že kopřiva není všelék a že účinky kopřivy působí zejména na ledviny (čištění krve a organizmu), slinivku (regulace krevních cukrů) a slezinu (obnova krve a krvetvorba).

Pravda, doplní vám do těla i pěknou řádku minerálů a vitaminůi enzymů a aminokyselin a oligopeptidů a kdovíčeho ještě (vypsány dole). Ty své legendární dusičnany používá kopřiva krom jiného jako svoji vnitřní surovinu k výrobě těch svých obsahových látek. Krátce, naše kopřiva je kromě olejodárné a přadné rostliny rovněž bylinná a kořeninová rostlina a v neposlední řadě i prima listová zelenina.