Lichořeřišnice- přírodní antibiotikum

Nastává období chřipek, nachlazení močových cest, angín. Je třeba se řádně připravit. A to tak, abyste měli po ruce nějaké to léčivo. Ale zcela jistě ne tabletky z lékárny. Přírodu.
Nejsilnějším lokálním antibiotikem je lichořeřišnice. Ideální volbou je v podobě tinktury, kdy se slinami okamžitě vstřebává do těla.
 
Co je lichořeřišnice?
Původně pochází ze severních tropických oblastí Jižní Ameriky a byla průběžně lidmi rozšiřována do Evropy, Severní a Střední Ameriky, Austrálie i na Nový Zéland a ostrovy eshop_2298v Tichém oceánu, částečně do Afriky a Asie. V příhodných podmínkách lichořeřišnice zplaněla a množí se dále již bez lidského přičinění.
V Jižní Americe již po staletí znali léčivé účinky této rostliny – používali ji jako antibakteriální činidlo a věděli, že nejúčinnější je, když ji používáme čerstvou. Domorodci ji nejčastěji používali ve formě obkladu a zevně přikládali k ranám, nebo si z ní připravovali infuze pro vnitřní infekce. 
Je to rostlina s celou škálou látek s insekticidním účinkem, používá se v lidovém léčitelství k léčbě nemocí ledvin, močového měchýře a dýchacích cest, slouží jako diuretikum i k léčbě defektů kůže. Lichořeřišnice je přírodní antibiotikum, pomáhá při salmonele, streptokoku i zlatému stafylokoku. Používá se též jako pomoc při padání vlasů a proti lupům.
 
(Zdroj Vikipedie)
Nejúčinnější látky v lichořeřišnici větší jsou flavonoidy isoquercitrin a kampferol, hořčičné silice a také vitamin C. Tinkturu lze pro její účinky aplikovat i při léčbě antibiotiky, kdy může dle mnoha zahraničních studií napomáhat jejich účinku, síle a rychlosti působení a zároveň regulovat nežádoucí přemnožení některých kmenů bakterií při orální antibiotické léčbě. Další studie uvádějí silné působení lichořeřišnici větší i na růst vlasů a zastavení jejich padání.