Kokosový olej – pomocník na léto

coconuts-blue-table (1)

Zatímco v zimě se potýkáme s vysušenou pokožkou díky chladnému počasí, v létě je téměř největším nepřítelem slunce, zvlášť pro lidi se sklonem k rychlému spálení nebo světlou pletí. Proto je potřeba mít po ruce pomocníka, který pomůže pokožce se dobře regenerovat a nevysušovat.

Slunečním paprskům se vystavujeme rádi, pro mnohé z nás je opálená pleť znakem zdraví a pobytu venku a slunce nás dokáže nabít energií stejně jako zdravé potraviny nebo něco dobrého. Když ale pobyt na něm protáhneme a svou kůži nijak nechráníme, můžeme se velmi snadno spálit. U každého je doba, po kterou je pobyt na slunci bezpečný, jiná. Většinou už máme vypozorováno, kdy a za jak dlouho bychom se měli odebrat do stínu a na sluníčko už nechodit. Ne vždy se to ale povede nebo máme tu možnost. Pak je potřeba namožené pokožce dodat hydrataci a podpořit její regeneraci, což perfektně umí právě kokosový olej.

Kokosový olej se získává z kokosových ořechů a je pro své vlastnosti stále oblíbenější nejen v péči o tělo, ale také v kuchyni. Je lehce stravitelný, neobsahuje cholesterol a můžete na něm vařit i smažit. V péči o tělo má pak univerzální použití. Místo pasty na zuby, protože umí stahovat dásně a má lehké bělicí účinky. Vlasy ocení kokosový olej jako výživnou masku nebo ochranu konečků, když do nich pár kapek vmasírujete. V pokojové teplotě má tuhou konzistenci, ve vyšších teplotách pak kapalní a vypadá jako běžný olej. Nemusíte tak mít strach vzít si ho s sebou třeba na chalupu, na výlet nebo k vodě.

Právě u vody může kokosový olej chránit vaši pokožku před slunečním UV zářením, které může za stárnutí, vrásky a zvýšené riziko rakoviny kůže. Citliví lidé by ale měli mít na paměti, že blokuje cca 20% UV záření, kdežto opalovací krémy s vysokým faktorem až 90%, neposkytuje tedy tolik ochrany. Je však skvělý po opalování jako výživa pro pokožku, dobře se roztírá i vstřebává. Ženy pak po koupání ocení jeho antibakteriální vlastnosti, které působí preventivně v ženských partiích a omezují možnost kvasinkové infekce nebo jiných problémů, které si jednou za čas od rybníku nebo bazénu přineseme. Kokosový olej je hypoalergenní a je tak vhodný i pro děti.

kokosový olej extra virgin  kokosový olej